Avion Delta Aira uspješno sletio bez nosnog točka
Cover photo: Delta Air
Avion američke aviokompanije Delta Airlines ove nedjelje je prinudno sletio u Međunarodni aerodrom Charlotte Douglas u Sjevernoj Karolini (SAD) poslije mehaničkog problema. Avion, koji je doleteo iz Atlante, uspešno je sletio bez nosnog točka.
Nakon što je nekoliko puta kružio oko aerodroma, avion se spustio na pistu. Pista je bila zatvorena. Prijavljeno je da niko nije povređen.
Delta Air Lines 717 nose gear collapses after landing at Charlotte-Douglas International Airport. According to Delta, two pilots, three flight attendants and 96 passengers evacuated safely. pic.twitter.com/3KR1fPaxrj
— Breaking Aviation News & Videos (@aviationbrk) June 28, 2023
Tokom incidenta u avionu je bilo 96 putnika, dva pilota i tri stjuardese. Vazdušni jastuci za hitne slučajeve na prednjem dijelu aviona su bili izbačeni.
Iz kompanije Delta Air su izjavili tom prilikom: “Ništa nije važnije od bezbijednosti naših kupaca i ljudi. Iako je ovo rijetka pojava, Delta letačka posada intenzivno se obučava da bezbedno upravljaju mnogim scenarijima i let 1092 je bezbijedno sleteo bez prijavljenih povreda. Izvinjavamo se našim putnicima zbog njihovog iskustva.”
Zvanično saopštenje Delta Air-a možete naći OVDJE.

